Pomiar rozpuszczonego tlenu w winie

AnalizaWina.pl > Badanie rozpuszczonego tlenu w winie

Zestaw do badania rozpuszczonego tlenu w winach

Elektroda do pomiaru rozpuszczonego tlenu w winach, kompatybilna z miernikami Vinmetrica SC-200 i SC-300. Urządzenie cechuje się prostotą działania, szybkością oraz dużą dokładnością wykonywanych testów.


Opis produktu

Bardzo użyteczny dodatek do miernika poziomu pH – Vinmetrica SC-200 lub SC-300. System Dissolved Oxygen (DO) został zaprojektowany w celu uzyskania dokładnych odczytów rozpuszczonego tlenu w winie przy użyciu funkcji pH w urządzeniach do analizy wina w serii Vinmetrica.

Kompleksowy pomiar rozpuszczonego tlenu w twoim winie lub piwie!

Rozpuszczony tlen (DO) ma duży wpływ na jakość twojego wina – niektóre z tych efektów są pożądane, niektóre zdecydowanie nie. W zależności od rodzaju wina i jego właściwości, staranne zarządzanie rozpuszczonym tlenem zapewni najlepszą stabilność oraz jakość. Na przykład w czasie procesu butelkowania, poziom rozpuszczonego tlenu zwykle powinien wynosić poniżej 10% nasycenia. Z naszą sondą szybko poznasz wyniki, które pozwolą Ci szybko podjąć niezbędne działania.

Wykonanie pomiaru rozpuszczonego tlenu

  1. Połącz próbnik pomiaru rozpuszczonego tlenu z całą elektrodą. Przy pierwszym użyciu użyj roztworu elektrolitu. Podłącz całą sondę do miernika.
  2. Naciśnij przycisk zasilania i przejdź do trybu mV lub pH.
  3. Zrób roztwór siarczanu sodu i zmierz 0% nasycenia rozpuszczonego tlenu.
  4. Zmierz 100% nasycenia DO.
  5. Zmierz nasycenie rozpuszczonego tlenu w próbce wina.
  6. Zmierz wartość rozpuszczonego tlenu jako % nasycenia, w razie potrzeby przelicz na jednostkę mg/l.

Uwaga! Powyżej przedstawiono ogólny schemat badania. Dokładny przebieg testu na poziom rozpuszczonego tlenu można znaleźć w instrukcji obsługi oraz na filmie instruktażowym.

Film instruktażowy

Specyfikacje

Dokładność: +/- 2% odczytu lub nasycenia (w zależności od tego, która wartość jest większa)
Rozdzielczość: 0,03 mg / L rozpuszczonego tlenu<< powrót do strony głównej